Jedzenie / Food
tripadvisor icon2  itakaLogo facebook icon 

 info@ipadivers.com

pl uk 
ru
0048 605 520 479 
00357 97 60 11 43 

 

SearchRestauracje i kawiarnie

Cyprus 4

O sezonie, który tutaj rozpoczyna się od kwietnia i trwa do października nie ma co się rozpisywać, bo wszystkie restauracje i kawiarnie są otwarte niemalże przez 24h na dobę, i jest tutaj ich zatrzęsienie, jednakże gdy nadchodzi sezon zimowy.....

ZorbasBakeryKapparis

Jednakowo dobry obiad można zjeść w restauracji, jak i kupić jedzenie na wynos. Jednym z takich miejsc gdzie można kupić gotowy obiad i zjeść w domu to ZORBAZ Bakery w Kapparis - otwarty przez cały rok (obiady, przystawki i słodkie wyroby, drób, wieprzowina i wołowina w pysznych sosach, frytki, ziemniaki pieczone i warzywa).

Jeżeli chodzi o restaurację to polecamy otwartą całorocznie MALMIA (w Protaras), a w sezonie... do wyboru do koloru. Za obiad w restauracji musimy zapłacić od 10-17 Euro, za piwo 2,5 Euro.

Na kawę można przez cały rok wejść do COSTA COFEE i COFEE ISLAND w samym Protaras, w Paralimni kafejki przez cały rok czekają z niesamowicie pysznymi kawami.

Najlepsze kanapki na Cape Gkreko

Jeżeli jesteście głodni i spragnieniu nie wahajcie się kupujcie kanapki w przydrożnym vanie na Cape Gkreco!

kanapki na Cape Gkreko 5

Najlepsze kanapsy jakie jedliśmy wychodzą spod ręki ΛΟΥΗΣ'a (czyt. Louis'a) rodowitego Cypryjczyka, cieplutka chrupiąca bułeczka z sałatką, ogórkiem i soczystym kurczakiem to jest to co lubimy najbardziej. Oczywiscie obowiązkowo do popicia świeżo wyciskany sok z pomarańczy (cypryjskich oczywiście). 

sandwichLOUISNa naszego przyjaciela nie sposób nietrafić, wystarczy że będziecie podążac samochodem, rowerem czy quadem lub każdym innym pojazdem na Cape Gkreco, a zauważycie go na rozstaju dróg.

 Można tam także dojechać autobusem nr 102 i prawie że wysiadając z autobusu znajdziecie się pod parasolem w przyjemnym cieniu chroniącym przed nieubłaganym cypryjskim słońcem :)

 

Zrób to sam...

Dla tych co lubią sami przygotować jedzenie polecamy sklep LIDL (400 metrów od IPADIVERS w stronę Paralimni), lub bardzo dobrze zaopatrzony supermarket METRO (7 km od IPADIVERS w stronę Paralimni). W samym Paralimni znajdziemy np. Carrefour i miejscowy duży supermarket KOKKINOS, lub POPLIFE. 

Średnie ceny wybranych produktów:
1 l mleko 3,5 % - 0,90 Euro, 
pieczywo - 1 Euro, 
masło - 1,5 Euro, 
jogurt smakowy do picia - 2,19 Euro
chipsy solone - 1,30 Euro
mielone mięso wieprzowe 650 g - 2,90 Euro
szynka w plasterkach - 1,60 Euro

Jedzenie dla najmłodszych

kidsfoodDobrze zaopatrzonym sklepem w jedzenie dla dzieci jest sklep KOKKINOS w Paralimni. Można kupić tam wiele różnych mlek w proszku np. firmy Humana, Nestle, Noynoy, NAN, Milupa, Frisogrow, oraz jedzonko w słoiczkach HEINZ, HIPP, Nestle i Gerber. W Carrefour i w METRO także można kupić coś dla bobasków. W każdym z tyh sklepów można kupić także pieluszki PAMPERS iinne. Niestety tylko w LIDLu nie ma jedzenia dla najmłodszych (mlek i słoiczków) za to ceny za pieluszki często są nejlepsze.

 

Polecamy / Recommended

Zakrzówek gdynia dive cypr24n     IPAPolice

Kontakt / Contact Us

 • Operating :

  całorocznie / All year round 
 • Address:

 • IPA DIVERS

  Kavo Gkreko 428 shop nr 8, 5296 Protaras, Cyprus
 • Telephone: 

 • pl  ru uk
  0048 605 520 479

  00357 97 60 11 43  
     
 • Email:

  info@ipadivers.com

 5 STAR PADI DIVE CENTER Custom 2